C:\StateSki Girls Varsity Slalom

Rank
Time
Bib
Run Order
Competitor
Team
1
42.98
61
88
Danielle Dawson
Kettle Moraine
2
43.18
148
21
Natalie Misasi
Menomonee Falls -MED
3
43.22
105
14
Cassie Bence
University School of Milwaukee
4
43.95
70
22
Laura Voegli
Madison West
5
43.96
91
2
ROSIE HOLBROOK
Oconomowoc HS
6
44.14
77
5
Caley Backlund
Mukwonago
7
44.38
8
20
Morgan Cummings
Arrowhead
8
44.46
85
6
STEPHANIE CHRISTOPHER
MUSKEGO WARRIORS
9
44.6
22
15
Erica Engstrand
Brookfield East HS
10
45.98
140
27
Ellie Sato
Whitefish Bay
11
46.05
99
48
HILLARY ROLFS
University Lake School-Brookfield Academy
12
46.3
149
65
Claire Kopestsky
Nicolet -MED
13
46.95
60
47
Maddie Schroeder
Kettle Moraine
14
47.17
59
52
Shelby Bourdo
Kettle Moraine
15
47.2
100
51
PIPER ROSENHEIMER
University Lake School-Brookfield Academy
16
47.24
63
7
ELLA OVERHOLT
LAX CENTRAL LOGAN
17
47.5
49
9
Jennifer Levey
Homestead
18
47.56
132
8
Alex Nelson
West Bend
19
48.13
23
35
Kathryn Ruesch
Brookfield East HS
20
48.9
101
82
TONIE MICHEALS
University Lake School-Brookfield Academy
21
49.21
84
46
JAQI CHRISTOPHER
MUSKEGO WARRIORS
22
49.43
154
59
haley king
wauwatosa -MED
23
49.61
94
89
CAILEY PETELINSEK
Oconomowoc HS
24
49.65
106
30
Julie Chase
University School of Milwaukee
24
49.65
139
24
Grace Blumberg
Whitefish Bay
26
49.99
9
29
Jamie Hilligoss
Arrowhead
27
50.14
98
16
MOLLY SEIDEL
University Lake School-Brookfield Academy
28
50.16
93
55
BRYNNE BEGALKE
Oconomowoc HS
29
50.35
126
12
Briah Fisher
Wausau West - DCE
30
50.79
43
49
Nicole Denruiter
Girls Coop Ski (Southern)
31
50.91
155
17
alyssa provencher
wauwatosa -MED
32
50.95
35
10
Maddie Meier
Edgewood High School
33
51.09
119
11
Kaitlin Daigle
Wausau East
34
51.13
79
42
Alicia Kinsey
Mukwonago
35
51.28
42
13
Katy DeRosa
Girls Coop Ski (Southern)
36
51.42
44
57
Emily Thorpe
Girls Coop Ski (Southern)
37
51.95
92
28
TORI KOPYDLOWSKI
Oconomowoc HS
38
52.23
10
63
Caitlin Pilgrim
Arrowhead
39
52.74
86
68
JESSIE ELDERBROOK
MUSKEGO WARRIORS
40
52.84
15
19
Lucia Damberg
Ashwabay
41
53.05
88
110
KARLY LARSEN
MUSKEGO WARRIORS
42
53.37
80
87
Corinne Grossmeier
Mukwonago
43
54.25
64
39
MELISSA GRAU
LAX CENTRAL LOGAN
44
55.11
152
32
Carly Lundgren
Waunakee -MED
45
55.72
28
60
Kali Larson
DSHA
46
55.75
66
62
ALEXA JOHNSON
LAX CENTRAL LOGAN
47
55.78
121
56
Morgan Evenson
Wausau East
48
55.94
127
38
Katy Hale
Wausau West - DCE
49
56.7
14
120
Mackenizie Morrison
Arrowhead
50
56.74
56
23
Abbie Sidders
Kettle Moraine
51
56.75
12
95
Amanda Brewer
Arrowhead
52
56.81
45
91
Abigail Boeck
Girls Coop Ski (Southern)
53
56.9
87
86
KAYLA LARSEN
MUSKEGO WARRIORS
54
57.1
120
40
Elizabeth Crooks
Wausau East
55
57.16
113
41
Andrea Thompson
Verona Area High School
56
57.3
81
112
Noel Albiniak
Mukwonago
57
57.32
82
128
Nellie Bogunovic
Mukwonago
58
57.82
133
44
Lizzy Sobotta
West Bend
59
57.94
17
64
Gena Gephart
Ashwabay
60
58.19
24
54
Emily Young
Brookfield East HS
61
58.37
58
96
Audrey Halquist
Kettle Moraine
62
58.54
122
74
Alexandra Rezazadeh
Wausau East
62
58.54
123
105
Brianna Krieg
Wausau East
64
58.61
150
36
Amelia Franti
Rice Lake High -MED
65
59.28
51
69
Rachel Lewenauer
Homestead
66
59.51
89
125
CHRISTY HUDZIAK
MUSKEGO WARRIORS
67
59.6
29
26
Dana Murphy
DSHA
68
59.94
1
37
KELSEY PISCHKE
AOWS
69
59.98
102
117
KATIE ZASTROW
University Lake School-Brookfield Academy
70
60.27
112
18
Renee Norris
Verona Area High School
71
60.72
34
104
Sara Nettesheim
DSHA
72
60.9
31
93
Britie Sullivan
DSHA
73
61.36
103
101
CLAUDIA BECHTHOLD
University Lake School-Brookfield Academy
74
61.42
16
34
Heidi Jung
Ashwabay
75
61.45
37
61
Molly Lins
Edgewood High School
76
61.68
115
50
Vreni Pigorsch
Verona Area High School
77
62.56
130
113
Chloe Schmidt
Wausau West - DCE
78
62.73
65
80
EVA RIEDER
LAX CENTRAL LOGAN
79
62.81
83
137
Anna Kinsey
Mukwonago
80
63.99
114
83
Lindsey Pielage
Verona Area High School
81
64.36
135
94
Jessie Beaupre'
West Bend
82
64.71
153
67
Cassi Brucker
Waunakee -MED
83
64.84
25
90
Sophie Carr
Brookfield East HS
84
65.48
68
127
HEATHER LAYLAN
LAX CENTRAL LOGAN
85
65.8
107
70
Hannah Lubar
University School of Milwaukee
86
66.23
124
131
Liesel Seiser
Wausau East
87
66.54
138
118
Andrea Meckel
West Bend
88
66.64
143
100
Leah Frick
Whitefish Bay
89
66.77
109
115
Amelia Radtke
University School of Milwaukee
90
66.9
4
71
KYLIE MANNION
AOWS
91
66.98
67
97
KELSEY JOHNSON
LAX CENTRAL LOGAN
92
67.82
129
81
Michelle Markwardt
Wausau West - DCE
93
67.9
52
78
Laura Podolske
Homestead
94
68.07
57
124
Emily Stigler
Kettle Moraine
95
68.66
32
126
Colleen Jordan
DSHA
96
68.76
46
106
Logan Heuer
Girls Coop Ski (Southern)
97
68.83
26
114
Maddie McCormick
Brookfield East HS
98
69.12
108
84
Elena Noyes
University School of Milwaukee
99
69.2
3
76
EMILY WITTCHOW
AOWS
100
69.34
75
75
Katherine Canon
Madison West
101
70.95
5
109
CAITLIN GAVIN
AOWS
102
72.07
53
107
Christine Ball
Homestead
103
72.25
111
133
Erika Hurth
University School of Milwaukee
104
72.8
116
98
Haley Perrin
Verona Area High School
105
73.34
54
136
Lauren Jelinek
Homestead
106
73.38
72
66
Maria Bublitz
Madison West
107
73.58
40
129
Claire Burrington
Edgewood High School
108
74.13
136
102
Britney Brodzeller
West Bend
109
74.75
151
33
Claire Poethke
Rice Lake High -MED
110
74.78
11
77
Sarah McQuade
Arrowhead
111
74.93
47
116
Krystal Voeck
Girls Coop Ski (Southern)
111
74.93
30
3
Cara Heffernan
DSHA
113
75.63
95
99
VICTORIA PAVLIC
Oconomowoc HS
114
76.3
6
121
SARAH LAYLAN
AOWS
115
81.15
118
132
Enrica Pastore
Verona Area High School
116
82.14
73
108
Olivia Oyamada
Madison West
117
82.38
39
103
Claire McLaughlin
Edgewood High School
118
83.2
144
122
Hannah Creighton
Whitefish Bay
119
84.78
20
134
Sophie Howk
Ashwabay
120
85.62
131
135
Cassie Gazzolo
Wausau West - DCE
121
88.72
27
123
Shellby Jacob
Brookfield East HS
122
100.46
74
119
Hayly Ahmann
Madison West
400
DQ
128
72
Jessica Bailey
Wausau West - DCE
400
DQ
2
4
KATELYN SHERPE
AOWS
400
DNF
50
25
Jenna Pavelec
Homestead
400
DNF
147
43
Danielle Goulette
Madison Memorial -MED
400
DNF
71
31
Martha Kuka
Madison West
400
DNF
96
130
MARY EIKEN
Oconomowoc HS
400
DNF
18
92
Leah Mann
Ashwabay
400
DNF
19
111
Marita Their
Ashwabay
400
DNF
141
58
Ally Noyes
Whitefish Bay
400
DNF
38
85
Rebecca Cray
Edgewood High School
400
DNF
134
53
Kelsey Stiloski
West Bend
400
DNF
142
79
Misa Sato
Whitefish Bay
400
DNF
36
45
Laura Wacek
Edgewood High School
-
-
146
1
Molly Flahaven
admin -MED
-
-
78
73
Kelsey Fritts
Mukwonago
-
-
7
138
ANDREA JEDELE
AOWS
-
-
55
139
Marlena Kreunen
Homestead
-
-
76
140
Laura French
Madison West
-
-
125
141
Alex Maahs
Wausau East
-
-
13
142
Libbey Held
Arrowhead
-
-
33
143
Katie Neville
DSHA
-
-
69
144
MARYL FENNIE
LAX CENTRAL LOGAN
-
-
90
145
KYLIE STIER
MUSKEGO WARRIORS
-
-
137
146
Anne O'Meara
West Bend
-
-
62
147
Casey Seneczko
Kettle Moraine
-
-
97
148
MEGAN WELZ
Oconomowoc HS
-
-
117
149
Melissa Smith
Verona Area High School
-
-
145
150
Annie Becker
Whitefish Bay
-
-
21
151
Maggie Sauer
Ashwabay
-
-
48
152
Emily Baggot
Girls Coop Ski (Southern)
-
-
110
153
Aly Savey
University School of Milwaukee
-
-
41
154
Callie Afable
Edgewood High School
-
-
104
155
University Lake School-Brookfield Academy
LINDSAY JOHNSON




Results by:

PS Computer Consulting
pat@pscomputerconsulting.com
715-682-4965